Don't forget to load
Cellfire ecoupons,
Safeway ecoupons,
Shortcuts ecoupons and
P&G esaver coupons to your store card before heading out to the store! There are TONS of coupons available on these sites! Also, remember that in order to use any Safeway store coupons, you must spend at least $10.
Buy 3, Save $3 Mix and Match participating products: (I believe that the prices listed in the ad don't reflect the $1 per item discount when you buy 3, so my prices here reflect that, if I am wrong please let me know!)
Arm & Hammer Toothpaste (6 oz.) $.49 Use $1/1 from the 6/20 or 8/22 SS
Cost =
FREE!Axe Body Spray (4 oz.) $3.49Use BOGO from the 8/29 RP, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $1.75 each, when you buy 2
Tresemme Hair Care $2.99 Use
$1/1 printable, this is a facebook coupon
Cost = $1.99
Other Grocery Deals:Mission Tortilla Chips (14 oz.) $1.29, with in-ad coupon - limit 4Use $1/1 from the 8/1 SS
Cost = $.29
Welch’s Healthy Start (59 oz.) $1.99, with in-ad coupon - limit 4Use in-ad coupon and
$1.50/1 printableCost = $.49
Hormel Chili (15 oz.) $.99, with in-ad coupon - limit 6Use in-ad coupon and
$0.55/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $.49 each, when you buy 2
Barilla Pasta 12-16 oz.) $1Use $.50/2 (if piccolini or whole grain are included), you must buy 2 to use these coupons
Cost = $.50 each, when you buy 2
Progresso Vegetable Classics Soup (18-19 oz.) $1Use $0.50/2 from the 8/8 SS, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $.50 each, when you buy 2
Trident Gum $1.25Use $2/3 from the 8/8 SS, you must buy 3 to use this coupon
Cost = $.59 each, when you buy 3
Cocoa Puffs (11.8 oz.) $1.99Use
$.55/1 printable or
$1/2 printable, you must buy 2 to use the second coupon
Cost = as low as $.99
Kellogg’s Froot Loops or Corn Pops $1.99, with in-ad coupon - limit 3Use
$1.50/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $1.24 each, when you buy 2
Cookie Crisp (11.25 oz.) $1.99Use
$1/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $1.49 each, when you buy 2
Cinnamon Toast Crunch (12.8 oz.) $1.99Use
$1/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $1.49 each, when you buy 2
7-UP (6 Pack Bottles) $1.49, with in-ad coupon - limit 4Fiber One (14.25-17.25 oz.) $2.99Use $.75/1 printable
here or
here or $1.50/2 from the 8/1 SS
Cost = as low as $1.99
Best Foods or Hellmann’s Mayonnaise (22-30 oz.) $2.99Use
$0.75/1 printable Cost = $1.99
Kellogg’s Raisin Bran (25.5 oz.) $2.99Use $0.60/1 from the 8/29 parade insert or $1/2 from the 7/25 RP 8/15 RP
Cost = as low as $1.99
Reese's Puffs (18 oz.) $2.49Use $.55/1
here or $1/2 printable
here, you must buy 2 to use the second coupon
Cost = as low as $1.49 each
Apple Jacks (17 oz.) $2.99Use
$1.50/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $2.24 each, when you buy 2
Fiber One Cereal (14.25-7.25 oz.) $2.99Use $1/2 printables
here,
here or
here, you must buy 2 to use these coupons
Cost = $2.49 each, when you buy 2
Jimmy Dean Frozen Breakfast $4.99Use $1/2 Jimmy Dean Breakfast Bowlfrom the 8/1 RP
Cost = $4.49
Meat/Seafood:Hormel Lunchmeat or Jimmy Dean Sausage Rolls (6-16 oz.) $1.99, with in-ad coupon - limit 5Use in-ad coupon and
$0.55/1 printableCost = $.99
Hormel Sliced Pepperoni (3.5 oz.) $1.67Use
$0.55/2 printable, you must buy 2 to use this coupon
Cost = $1.17 each, when you buy 2
Sanderson Farms Whole Chicken $.88/lb.
Fresh Whole Boneless Pork Loin $1.88/lb.
Rancher’s Reserve Boneless Beef London Broil $2.49/lb.93% Lean Ground Beef $2.49/lb.Produce:Red Lion Extra Large Nectarines $.99/lb.
Broccoli Crowns or Cauliflower $.99/lb.
Green Beans $.99/lb.
On the Vine Cluster Tomatoes $1.28/lb.